Mamy jeszcze miejsca! Zapraszamy na spektakl „Dzienniki gwiazdowe”

utworzone przez | maj 18, 2022 | Aktualności

Spektakl pt. „Dzienniki gwiazdowe”, na podstawie Stanisława Lema, odbędzie się w piątek 20 maja o godz. 19.00 w Teatrze Lalek w Olsztynie.

na scenie są cztery osoby, jedna siedzi, trzy stoją

Wyjazd ok godz. 17.00 (z parkingu na tzw. starym bazarze, przy stacji paliw Orlen), powrót ok. godz. 21.30. Dzięki dofinansowaniu burmistrza Działdowa, Grzegorz Mrowińskiego, koszt biletu wraz z dojazdem, wyniesie jedynie 10 zł. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Miejski Dom Kultury w Działdowie. Liczba miejsc – 50. Zapisy od 10 maja pod nr tel. 23 697  21 92.

Dzienniki gwiazdowe, to seria fantastycznych opowieści, których bohaterem jest astronauta Ijon Tichy. Przemierza on niczym Guliwer kosmiczną przestrzeń, odwiedzając nieznane cywilizacje, będące karykaturą ziemskiej kultury. Widzimy w krzywym zwierciadle szalonych naukowców, których wynalazki bywają nierzadko zagrożeniem dla ludzkiej egzystencji. Rozwój techniki idzie tu w parze z zanikiem humanitaryzmu, sprowadzając człowieka do roli zaprogramowanej maszyny. W ostatecznym rozrachunku to niedoskonałość człowieka czyni go tak wyjątkowym. To spostrzeżenie Tichego powoduje, że opuszcza on bezduszną Enteropię, aby powrócić na Ziemię.
Projekt wspiera Urząd Marszałkowski w Olsztynie.

Autor: Stanisław Lem Reżyser: Andrzej Bartnikowski Adaptacja: Andrzej Bartnikowski Animacje: Paweł Walicki Kostiumy: Paweł Walicki Muzyka: Marcin Rumiński Scenografia: Paweł Walicki

“Projekt realizowany przy pomocy finansowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na działania w zakresie kultury”

(Na zdjęciu na scenie są cztery osoby, jedna siedzi, trzy stoją)