303. BITWA O ANGLIĘ – Letnie Kino Plenerowe. Zapraszamy

utworzone przez | cze 25, 2020 | Aktualności

To druga, tegoroczna propozycja w ramach sensów Letniego Kina Plenerowego, organizowanego przez Miejski Dom Kultury w Działdowie.

UWAGA! Przed kinem letnim odbędzie się Wakacyjny koncert wokalistów z Miejskiego Domu Kultury w Działdowie. Wystąpią: Patrycja Szczęsna i Dominika Czarnecka. Początek o godz. 21.00

Zapraszamy fanów filmów pod chmurką w piątek 3 lipca o godz. 21.30 na pokaz filmu historycznego, wojennego – „303. BITWA O ANGLIĘ”. Film opowiada niesamowitą historię Dywizjonu 303 imienia Tadeusza Kościuszki – legendarnych polskich lotników. W rolach głównych zobaczymy: Marcina Dorocińskiego, Filipa Pławiaka, Milo Gibsona, Iwana Rheon.
Pokaz filmowy odbędzie się przed siedzibą Miejskiego Domu Kultury przy ul. Wolności 64 (na parkingu). Zapraszamy.

REGULAMIN POKAZÓW KINA PLENEROWEGO W DZIAŁDOWIE >>>

O FILMIE:
Pełna rozmachu i emocjonujących podniebnych walk superprodukcja opowiadająca niesamowitą historię Dywizjonu 303 imienia Tadeusza Kościuszki – legendarnych polskich lotników, którzy stali się najskuteczniejszymi pilotami podczas bitwy o Anglię w czasie II wojny światowej. W międzynarodowej obsadzie, obok Marcina Dorocińskiego („Jack Strong”, „Pitbull. Ostatni pies”) i Filipa Pławiaka („Listy do M. 3”), wystąpili również: gwiazda kultowego serialu „Gra o tron” – Iwan Rheon oraz syn Mela Gibsona – Milo Gibson (znany m.in. z nagrodzonego dwoma Oscarami obrazu „Przełęcz ocalonych”). Reżyserii podjął się David Blair –zdobywca nagród BAFTA i Emmy. Za efekty specjalne odpowiada firma Lipsync Post, mająca na swoim koncie pracę przy zagranicznych produkcjach z największymi hollywoodzkimi gwiazdami. Zdjęciami do filmu zajął się Piotr Śliskowski – wybitny operator, który pracował przy „Generale Nilu”, „80 milionach” i serialu „Czas honoru. Powstanie”.
Jest rok 1940. Władze i ludność Wielkiej Brytanii z rosnącym przerażeniem patrzą na inwazję niemieckiej armii na Europę. Rozpoczyna się bitwa o Anglię, w której doskonale wyszkoleni i doświadczeni piloci Luftwaffe zaciekle atakują alianckie samoloty RAFu. Z pomocą przybywają doborowi polscy lotnicy: Jan Zumbach, Witold Urbanowicz, Mirosław Ferić i Witold „Tolo” Łokuciewski. To weterani, którzy pragną walczyć w obronie swojej ojczyzny nawet poza jej granicami. Początkowa nieufność Brytyjczyków musi ustąpić wielkiemu szacunkowi, jakim Anglicy zaczynają darzyć polskich pilotów. Tak powstaje Dywizjon 303 imienia Tadeusza Kościuszki, który okazał się być najskuteczniejszym oddziałem powietrznym w trakcie bitwy o Anglię. Bohaterom przypisuje się zestrzelenie ponad 120 niemieckich samolotów – to wynik, jakiego nie udało się osiągnąć żadnemu innemu powietrznemu dywizjonowi.

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content