29 finał WOŚP za nami. Zebraliśmy 68270 zł

utworzone przez | lut 3, 2021 | Aktualności, Wydarzenia

W tym roku, Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegał inaczej niż zwykle, co nie znaczy, że biliśmy mniej hojni. Nasz WOŚP zebrał 66700 zł plus waluta obca i e-skarbonka 1570 zł.

Finał WOŚP odbył się w niedzielę 31 stycznia, a tradycyjne światełko do nieba rozbłysło równo o godz. 20.00 przy siedzibie hufca ZHP, gdzie mieścił się sztab Orkiestry.  
Wieka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku zbierała pieniądze na laryngologię dziecięcą. Na ulicach Działdowa i Gminy kwestowało 83 wolontariuszy ze skarbonkami – mówi szef sztabu WOŚP Marcin Król. –  Mieliśmy także skarbonki stacjonarne, w siedzibie hufca ZHP przy ul. Chopina 4 w Działdowie i w punktach: Maxikaz, Jasam, Kolporter przy Pl. Mickiewicza, Lewiatan Rybno, Lewiatan Płośnica, sklepy Groszek w Rutkowicach, Uzdowie, Gralewie, Przedszkole Umisa, Przedszkole nr 4 w Działdowie i Krasnoludek. 
Można oczywiście było nas wesprzeć poprzez e- skarbonkę, bez wychodzenia z domu.
W tym roku nie było licytacji, tradycyjnego Świątecznego Konkursu oraz publiczności. Na szczęście wolontariusze i nasi mieszkańcy nie zawiedli. Przypomnijmy w ubiegłym roku zebrano 73872,77 zł. To był oczywiście rekord, ale niedzielny finał pokazał, że jesteśmy zawsze gotowi do pomocy, bez względu na trudne czasy, w których przyszło nam żyć.

Organizatorzy ZHP Działdowo, współorganizatorzy  Miejski Dom Kultury w Działdowie i Urząd Miasta Działdowo.

 

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content