WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE „PAMIĄTKA REGIONU WARMII I MAZUR”

utworzone przez | lut 7, 2022 | Aktualności

Pamiątki regionu Warmii i Mazur powinny promować region, nawiązywać do jego bogactwa naturalnego i kulturowego. Organizatorem konkursu jest samorząd województwa.

(na zdjęciu jedna praca konkursowa „Obroty sfer niebieskich – lampion ceramiczny)

Pamiątka jest ważnym elementem promocji regionu, kreuje jego pozytywny wizerunek, popularyzuje tutejsze atrakcje i tradycje. Stanowi cenny podarunek z  podróży, przywołuje wspomnienia i zachęca do ponownego odwiedzenia Warmii, Mazur i Powiśla.

Konkurs jest organizowany przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego od 2007 roku. Do tej pory wpłynęło łącznie blisko 700 prac.

– W tym roku zmodyfikowaliśmy nieco regulamin naszego konkursu, bo prowadzony jest w dwóch kategoriach – tłumaczy Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. – Ideą pierwszej kategorii jest pozyskanie regionalnej pamiątki, która kojarzy się z naszym regionem, symbolizuje jego kulturę, tradycje regionalne i zwyczaje. Celem drugiej, którą nazwaliśmy „Mikołaj Kopernik wybrał Warmię”, jest pozyskanie pamiątki związanej z Mikołajem Kopernikiem, jego życiem, dokonaniami oraz związkami z Warmią.

Przedmiotem mogą być: rzeźba i płaskorzeźba, grafiki, plecionkarstwo, kowalstwo artystyczne oraz wytwory rękodzieła artystycznego. Inicjatywa skierowana jest do pełnoletnich osób fizycznych, twórców i artystów, którzy prowadzą działalność gospodarczą samodzielnie lub są zrzeszeni w związkach i stowarzyszeniach.

W pierwszym etapie przedsięwzięcia w kategorii „Pamiątka regionu Warmii i Mazur 2022” laureatom wybranym przez komisję konkursową zostaną przyznane nagrody pieniężne w wysokości: 4 tys. zł (nagroda I stopnia), 2,5 tys. zł (nagroda II stopnia) oraz 1,5 tys. zł (nagroda III stopnia).

Z kolei w kategorii „Mikołaj Kopernik wybrał Warmię” laureatowi zostanie przyznana nagroda pieniężna w wysokości 4 tys. zł.

W drugim etapie konkursu – głosowaniu internautów zostaną przyznane w każdej kategorii główne nagrody pieniężne w wysokości 1,5 tys. zł każda.

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja 2022 roku.

W ubiegłym roku pierwsze miejsce zajął lampion ceramiczny na tea light „Obroty sfer niebieskich” (autorzy: Eleonora i Rafał Toś, Kaflarnia Warmińska).

DO POBRANIA:
– Regulamin konkursu „Pamiatka regionu Warmii i Mazur 2022”
– 
Karta zgłoszenia

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content