VI Działdowski Jarmark Antyków, Rękodzieła i Zdrowej Żywności oraz V Zlot Pojazdów Zabytkowych

utworzone przez | sie 24, 2021 | Aktualności

29 sierpnia (niedziela) zapraszamy na VI Działdowski Jarmark Antyków, Rękodzieła i Zdrowej Żywności oraz V Zlot Pojazdów Zabytkowych.

Na Jarmark zapraszamy od godz. 12.00 a na Zlot od godz. 14.00. W samo południe zapraszamy również na warsztaty artystyczne „Galeria Okienko: dla małego, dla dużego, bez znaczenia wiekowego”, oraz warsztaty rodzinnego majsterkowania (przenoszenie prac plastycznych metodą sublimacji na kubki i koszulki, budowa Działdowa z klocków Lego i drewnianych, malowanie na wielkopowierzchniowej folii), a w ramach akcji profilaktycznej będzie można zobaczyć świat przez narko i alkogogle. – Klocki drewniane, konstrukcyjne oraz oczywiście ulubione klocki typu lego – tysiące elementów umożliwiających konstruowanie, budowanie tworzenie wspólnych dzieł, praca w zespole: nawiązywanie relacji i uczenie się wspólnego działania. Proponujemy wspólną zabawę, konkursy, a przede wszystkim naukę poprzez działanie – budowanie relacji i umiejętności, które zostały zaburzone przez czas izolacji związanej z stanem pandemii – mówi Andrzej Piasecki z Galerii Okienko. – Natomiast charakterystyczne, indywidualne grafiki wykonywane na miejscu przez naszych gości lub proponowane z naszego portfolio są nanoszone na elementy garderoby (np. koszulki), kubki, wszywki itp. Jednocześnie łączymy działanie rodzinno-twórcze, zachęcamy całe rodziny do tworzenia wspólnych prac i dzieł, do współpracy, planowanie i wykonania zamierzonego projektu. To właśnie jest strefa sublimacji  

O godz. 14.00 wystąpi „Wesoła Ferajna” -zespół śpiewaczy z Pożar, a pół godziny później ulicami miasta przejedzie parada zabytkowych pojazdów, o godz. 14.40 Andrea Lattari z grupą Ciao Amore wystąpi z najpiękniejszymi włoskimi przebojami, o godz. 16.00 zaśpiewają soliści z pracowni muzycznej Miejskiego Domu Kultury, a o godz. 16.30 piosenki Krzysztofa Krawczyka zaśpiewa Mirosław Deredas. 
Organizatorem imprezy jest Burmistrz Miasta Działdowo i Miejski Dom Kultury w Działdowie. 

(Na zdjęciu plakat zapraszający na wydarzenie)

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content