Konkurs recytatorski w MDK – ogłoszenie wyników

utworzone przez | maj 21, 2021 | Aktualności

— Kochani Recytatorzy, z ogromną przyjemnością i radością obejrzeliśmy Wasze prezentacje. Sprawiliście nam dużą niespodziankę, tak licznym udziałem w konkursie — mówi instruktor do spraw teatru w MDK Marzanna Bielecka-Maćkowiak. — Dotarły do nas nagrania z Działdowa, Uzdowa i Narzymia.

— Jury konkursu doceniło dobór repertuaru, interpretację i kulturę słowa. Wszyscy uczestnicy odbiorą dyplomy, nagrody i upominki. Mamy nadzieję, że nagrane filmiki będą dla Was źródłem inspiracji oraz miłym wspomnieniem — dodaje Marzanna Bielecka-Maćkowiak.

Jury powołane do Konkursu Recytatorskiego w MDK w Działdowie w składzie: Janina Dzenis – polonistka, poetka, Elżbieta Zakrzewska – bibliotekarka, pisarka i Marzanna Bielecka-Maćkowiak – instruktor ds. teatru, po wysłuchaniu recytatorów postanowiło przyznać następujące miejsca:

w kategorii klas I-III:
III miejsce – Ksawery Lempek ex aequo Oliwia Barwińska
II miejsce – Jan Kwiatkowski ex aequo Amelia Bęcławska
I miejsce – Nadia Sadowska

w kategorii klas IV-VI:
III miejsce – Aleksandra Kosek ex aequo Marek Reguła
II miejsce – Lena Masiak
I miejsce – Łukasz Sobotka
Wyróżnienia: Kalina Grabowska, Szymon Bartwicki, Kinga Grosz, Klara Grabowska

w kategorii klas VII-VIII:
I miejsce – Alicja Gładysz ex aequo Antonina Skalska

Po odbiór nagród zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury ul. Wolności 64 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00).

(Na zdjęciu jury: od lewej: Elżbieta Zakrzewska, Marzanna Bielecka-Maćkowiak i Janina Dzenis)