Kolaż z babeczką Muffinką

utworzone przez | kwi 16, 2020 | Aktualności

Moja propozycja pracy plastycznej dla Was to „Kolaż z babeczką Muffinką.” Co to takiego? Otóż, kolaż to niesłychanie kreatywna technika plastyczna, która polega na tworzeniu kompozycji z różnego rodzaju materiałów tj. papier, tkaniny, fotografie itp., naklejanych na papier lub płótno. Kompozycję uzupełniają zwykle elementy domalowywane farbami lub dorysowywane.

Ale najpierw zabawa! Już zwykłe darcie papieru to wspaniała zabawa dla dzieci! Zatem co będzie potrzebne: kartka papieru na podkład – minimum A4, papierowe kawałki i ścinki: resztki tapet, papieru gazetowego, nutowego, kolorowego, pakowego itp., klej, farby, ołówek.

JAK ZROBIĆ? To proste!

1. Na środku kartki naszkicuj babeczkę, pamiętaj, aby zaznaczyć poziomą linię podłoża na której będzie umiejscowiona Muffinka.

2. Następnie powydzieraj z kolorowego papieru paseczki.

3. Dostępną tkaninę potnij na niewielkie ścinki. na drobne fragmenty.

4. Wyklejaj pożądany kształt wprost na podkładzie zaczynając od podstawy.

5. Wybieraj, odrywaj kawałki papieru w wybranych kolorach i naklejaj. 5. Domaluj lub dorysuj wybrane elementy.

6. Poczekaj aż praca wyschnie, następnie możesz śmiało powiesić na honorowym miejscu w kuchni, aby podziwiali ją wszyscy domownicy.

Pamiętaj, przed powieszeniem zrób zdjęcie i prześlij do mnie na adres e-mail: biuro@mdkdzialdowo.pl lub na Facebook MDK Działdowo. W wiadomości napisz swoje imię i ile masz lat. Czekam z niecierpliwością na Wasze prace i pamiętajcie ZOSTAŃCIE W DOMU!

Jeśli chciałabyś/chciałbyś podzielić się efektami swoich prac prześlij do nas na adres e-mail: biuro@mdkdzialdowo.pl a tu znajdziesz >>> formularz zgody rodzica / prawnego opiekuna (także prześlij skan, zdjęcie wypełnionego i podpisanego własnoręcznie przez rodzica / opiekuna na nasz mail).

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content