Hoffer Superhit Festival otrzymał Lazuryt Przedsiębiorczości

utworzone przez | lut 14, 2020 | Aktualności

Ogólnopolski Młodzieżowy Festiwal Piosenki Hoffer Superhit Festival Działdowo został wyróżniony statuetką Lazurytu Przedsiębiorczości Powiatu Działdowskiego 2020 w kategorii Najlepsza Impreza Promująca Region. Galę zorganizował Piotr Wasześcik – Telewizja Mazury.

Wyróżnienie jest uhonorowaniem firm i przedsiębiorców, którzy rozwijają swoją działalność, w sposób mogący być wzorem solidności, jakości, a także innowacyjności, takich które tworzą nowe miejsca pracy oraz wzmacniają tożsamość regionalną i przyczyniają się do kreowania korzystnego wizerunku regionu w rejonie Zachodnich Mazur i Północnego Mazowsza. Impreza swoim zasięgiem obejmuje dwa województwa Warmińsko-Mazurskie i Mazowieckie i składa się z trzech części z Lazurytów lokalnych, regionalnych oraz finału.

W powiecie działdowskim, w piątek (10 stycznia), w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku odbyła się gala lokalnych „Lazurytów Przedsiębiorczości Powiatu Działdowskiego”. Statuetki Lazurytów przyznano w sześciu kategoriach.

Statuetki Lazurytów oraz wyróżnienia wręczali starosta Powiatu Działdowskiego Paweł Cieśliński, burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek, burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński, wójt Gminy Działdowo Mirosław Zieliński, wójt Gminy Rybno, Tomasz Węgrzynowski, wójt Gminy Płośnica Krzysztof Groblewski, wójt Gminy Iłowo-Osada Sebastian Cichocki.
W kategorii Najlepsza Impreza Promująca Region statuetkę otrzymał Ogólnopolski Młodzieżowy Festiwal Piosenki Hoffer Superhit Festival Działdowo organizowany przez Miejski Dom Kultury w Działdowie. Nagrodę odebrał dyrektor MDK i jednocześnie pomysłodawca wydarzenia Sławomir Rutkowski oraz sponsor tytularny Rafał Hoffer.

— Bardzo dziękuję Kapitule za przyznanie tego zaszczytnego wyróżnienia. Od 12 lat dzięki festiwalowi możemy w Działdowie gościć największe gwiazdy polskie, a także i zagraniczne oraz najzdolniejszych młodych wokalistów- absolutnie z całego kraju — mówił podczas uroczystej gali dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Działdowie, pomysłodawca imprezy Sławomir Rutkowski. — Jako ciekawostkę powiem, podkreślając prestiż naszego festiwalu, że w ubiegłorocznej edycji The Voice of Poland w finale znalazła się dwójka laureatów naszego festiwalu (Alicja Szemplińska zwyciężczyni X edycji The Voice of Poland oraz Tadeusz Seibert). Nie byłoby tej imprezy, gdyby nie dobra współpraca z samorządami lokalnymi. Dziękuję panu burmistrzowi Działdowa i staroście za to, że wspierają imprezę, ale także chwalę sobie współpracę z lokalnymi instytucjami i przedsiębiorcami. Tak się złożyło, że na tej sali jest wielu tych przedsiębiorców, którzy wspierają naszą imprezę, ale tym najważniejszym jest sponsor tytularny pan Rafał Hoffer.

Prezes Przedsiębiorstwa Ciepłowniczego w Działdowie Sławomir Karczewski odebrał także wyróżnienie w kategorii Najlepsza Inwestycja, innowacja, technologia lub inicjatywa.

Galę wręczenia Lazurytów przedsiębiorczości uświetnił występ wokalistki Agaty Grześkiewicz, która również jest dwukrotną laureatką działdowskiego festiwalu.

oprac. Karol Wrombel

Lokalne Lazuryty Przedsiębiorczości otrzymali:

Najlepsza Firma odpowiedzialnego Biznesu:

  • KARWEL Spółka jawna, Producent Karniszy i Rolet – Stare Dłutowo;

Najlepsza Firma Rodzinna:

  • Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Grejpol Jerzy Grzela – Malinowo

Najlepsza Impreza Promująca Region:

  • Ogólnopolski Młodzieżowy Festiwal Piosenki Hoffer Superhit Festival Działdowo, Miejski Dom Kultury Sławomir Rutkowski, Rafał Hoffer sponsor tytularny.
    Najlepszy Produkt lub Usługa:
  • AGRIFIRM POLSKA SP. Z O.O, Wytwórnia pasz – Płośnica

Najlepsza Inwestycja, innowacja, technologia lub inicjatywa:

  • DE HEUS Polska, producent pasz dla zwierząt – Iłowo-Osada

Przyjaciel przedsiębiorczości:

  • Jan Rozentalski Zakład Usług Leśnych – Groszki

LAZURYTY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI POWIATU DZIAŁDOWSKIEGO 2020

Zapraszamy do oglądania reportażu z gali Lazuryty Przedsiębiorczości Powiatu Działdowskiego 2020.

Opublikowany przez Telewizja Mazury Sobota, 18 stycznia 2020
Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content