Działdowo ma jedno z najlepszych kin w Polsce? Od dziś tak!

utworzone przez | mar 30, 2020 | Aktualności

W piątek (27 marca) uczestniczyliśmy w odbiorze świeżo wyremontowanego budynku Miejskiego Domu Kultury w Działdowie. Jest imponujący szczególnie, gdy w pamięci pozostał nam jego stan sprzed remontu.

Zmieniło się praktycznie wszystko i dziś po wejściu do budynku możemy go zwyczajnie nie poznać.

—  Osobom, które nas oglądają, i które nie są w stanie poznać, w jakim miejscu się znajdujemy – to usprawiedliwione – jesteśmy w Miejskim Domu Kultury przy ulicy Jagiełły. Dziś byliśmy świadkami możliwości, jakie to kino będzie miało. Pokaz nagłośnienia, oświetlenia, techniki scenicznej. To, co Państwo będziecie mogli zobaczyć za pośrednictwem telewizji Moje Działdowo to nie oddaje tego, co zobaczycie na żywo. Mogę tylko ubolewać, że mamy taką sytuację i nie mogę Państwa zaprosić. Ale proszę mi wierzyć, że to, co Państwo zobaczą to przekroczyło dużo bardziej nasze oczekiwania. Śmiało mogę powiedzieć, że jesteśmy jednym z najlepszych kin w Polsce —  mówi burmistrz Grzegorz Mrowiński.

Wysoki standard pomieszczeń, winda będąca jednym z wielu ułatwień dla niepełnosprawnych, nowoczesne oświetlenie i klimatyzacja robią duże wrażenie. Ciarki po plecach przechodzą jednak, gdy uruchamiane są systemy elektroakustyczne i multimedialne – czyli to, na co wszyscy czekali. Wrażeń dostarcza sprzęt z najwyższej półki:

—  Miejski Dom Kultury wyposażony został przez nas w system nagłośnienia firmy Outline. Jest to jeden z liderów na rynku nagłośnienia koncertowego oraz kinowego na świecie. Systemy te wykorzystywane są na trasach koncertowych największych gwiazd, na przykład Australian Pink Floyd, Leny Kravitz, Sting i wielu innych. Outline w MDK w Działdowie to system hybrydowy pozwalający za pomocą jednego przycisku przełączyć się z trybu stereofonicznego koncertowego na tryb kina w systemie 5.1. System ma opinię jednego z najlepszych w branży. W efekcie MDK wzbogacił się o możliwość realizacji koncertów na najwyższym poziomie i projekcji kinowych. Jest to uzupełnione o najnowszej technologii laserowy projektor. Zaletą projektora jest to, że nie podlega szybkiej degradacji, tak jak starsze systemy —  tłumaczy Piotr Ługowski, prezes firmy MBS – podwykonawcy Kamaro.

Mieliśmy okazję uczestniczyć w pierwszych projekcjach filmowych i z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że czystość obrazu i jakość dźwięku to pierwsza liga. Odpowiadając na najczęściej pojawiające się pytanie: nie ma śladu po specyficznym MDKowskim zapachu.

moje-dzialdowo.pl

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content