Czy przekręt się udał? Spektakl na pewno tak

utworzone przez | mar 9, 2023 | Aktualności, Wydarzenia


W poniedziałek 6 marca w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Działdowie, odbył się spektakl teatralny „Babski przekręt”. Wystąpiły: Laura Samojłowicz, Ewa Kuklińska, Alicja Kwiatkowska i Dominika Lignicka. 

cztery aktorki na scenie Miejskiego Domu Kultury w Działdowie)

Włoski biznesmen i wielki patriota Luigi Caruso czyni starania, żeby odzyskać od Francuzów bezcenny obraz Mony Lizy. Kiedy nadarza się okazja, postanawia nie zmarnować swojej szansy. Po raz pierwszy w historii obraz ma przyjechać na wystawę do Polski, będzie wystawiany w Pałacu Kultury. Luigi zbiera ekipę w Polsce, chcąc przechwycić obraz. Tworzą ją cztery nietuzinkowe, acz nie do końca zorganizowane kobiety… Monika, która właśnie wyszła z więzienia po warunkowym zwolnieniu. Cztery lata odsiadki nauczyły ją tego, że nie warto ufać mężczyznom. Karla jest tajną agentką włoskiego wywiadu, która żyje poza systemem, jako bezdomna na ulicach Warszawy. Natalia jest absolwentką prestiżowego Uniwersytetu Jagiellońskiego, którą zdegradowano w muzealnej pracy do roli tabliczki informacyjnej. Anna jest byłą policjantką, którą wyrzucono z pracy w wyniku fałszywego donosu. Wszystkie są wściekłe i zdeterminowane, żeby dokonać kradzieży i zarobić 100 milionów dolarów, zmienić swoje warunki życiowe i odegrać się na ludziach, którzy je skrzywdzili. Czy im się to uda? Czy znajdą wspólny język, przy takiej różnicy charakterów? Czy otrzymają obiecane 100 milionów dolarów? I co zamierzają zrobić z tak niewyobrażalną i niedorzeczną sumą pieniędzy?
To zarys fabuły. A jak skończyła się ta wciągająca historia, mogli przekonać się widzowie, którzy przyszli do Miejskiego Domu Kultury obejrzeć spektakl. Sala wypełniona była po brzegi, wszystkim bardzo się podobało, zarówno gra pań aktorek, jak i reżyseria oraz pomysł na scenariusz.

(Na zdjęciu głównym cztery aktorki na scenie Miejskiego Domu Kultury w Działdowie)

(Galeria zawiera 33 zdjęcia, na których widać aktorki na scenie Miejskiego Domu Kultury w Działdowie, grające swoje role, i publiczność siedzącą na widowni)

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content