Zapraszamy na Katarzynki 2020

utworzone przez | gru 23, 2019 | Aktualności

Burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński i Miejski Dom Kultury w Działdowie zapraszają na XXIV edycję Katarzynek, która odbędzie się 18 stycznia 2020 roku, w hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Działdowie. Galę uświetni koncert Sławka Uniatowskiego, wokalisty, kompozytora, autora tekstów, multiinstrumentalisty.

Impreza jest organizowana nieprzerwanie od 1997 roku i jest okazją do wyróżnienia osób (statuetką Katarzynki), które swoją pracą, bądź działalnością, w sposób szczególny, zasłużyły się lokalnej społeczności i miastu. Bilety w cenie 40 zł są do nabycia w biurze Miejskiego Domu Kultury w Działdowie, ul. Wolności 64, tel. 23-697-21-92.

>>> KUP BILET – koncert Sławka Uniatowskiego <<<

Sławek Uniatowski
W 2005 roku wystąpił w czwartym sezonie „Idola” w telewizyjnym Polsacie. W finale zajął drugie miejsce. W tym samym roku wraz z Marylą Rodowicz nagrał utwór „Będzie to co musi być”. Występował ze Zbigniewem Wodeckim i Janem Kantym Pawluśkiewiczem. Jego piosenka „Kocham cię” trafiła na ścieżkę dźwiękową filmu „Ja wam pokażę”. Pod koniec 2008 roku założył zespół Uniatowski Project. W 2010 roku zajął pierwsze miejsce na Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu. Koncertował w Indiach i Japonii. Koncertował również z big bandami wykonując repertuar Franka Sinatry, Tony’ego Bennetta, Nat „King” Cole’a, Cheta Bakera czy Ellie Fitzgerald, m.in. w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.
W 2016 roku uświetnił koncert z okazji 100. Rocznicy urodzin Franka Sinatry w radiowej Trójce.
6 września 2016 roku wystąpił z Davidem Fosterem podczas koncertu z okazji obchodów 71. rocznicy uzyskania niepodległości przez Indonezję zorganizowanych w Warszawie przez Ambasadę Indonezji. W 2016 roku w Filharmonii w Szczecinie przedpremierowo zaprezentował materiał z autorskiego albumu „Metamorphosis” rozpisany na orkiestrę symfoniczną i zaaranżowany przez Daniela Nosewicza. Oficjalna premiera debiutanckiej płyty Sławka Uniatowskiego odbyła się w 2018 roku. „Metamorphosis” to zbiór 13 kompozycji Sławka Uniatowskiego, do których teksty napisał sam artysta oraz zaproszeni do współpracy: Tomasz Organek, Janusz Onufrowicz oraz Michał Zabłocki. Sławek Uniatowski śpiewa barytonem.
informacja: oficjalna strona artysty