Zakończenie roku kulturalnego w Miejskim Domu Kultury

utworzone przez | cze 22, 2024 | Aktualności, Wydarzenia

W parku HDK w Działdowie odbyło się uroczyste zakończenie roku kulturalnego. Z koncertem piosenek, pokazem tanecznym i teatralnym wystąpili wokaliści, tancerze i aktorzy z sekcji artystycznych Miejskiego Domu Kultury oraz ich instruktorzy. 

na scenie w parku HDK, występują dzieci – uczestnicy sekcji Miejskiego Domu Kultury podczas zakończenie roku kulturalnego

Wspólne takie świętowanie organizowane jest zawsze na zakończenie roku szkolnego, które jest podsumowaniem działalności sekcji MDK i powitaniem wakacji. Zebrana publiczność oraz młodzi artyści zostali ciepło powitani przez instruktorów Miejskiego Domu Kultury: Daniela Chodynę, Kalinę Stefańską, Marzannę Bielecką-Maćkowiak, Aldonę Demianiuk-Fojut i Justynę Rutkowską. Podziękowania, gratulacje i pamiątkowe dyplomy otrzymali wszyscy uczestnicy sekcji: wokalnej, teatralnej, tanecznej i plastycznej. Imprezę prowadzili Daniel Chodyna i Kalina Stefańska. Pokazy artystyczne zwieńczył występ instruktorów wokalnych – Daniela Chodyny i Kaliny Stefańskiej, wykonujących piosenkę „Po raz pierwszy widzę blask”. 
Wśród zebranych rodziców, bliskich i całej publiczności nie brakowało wzruszeń oraz gromkich braw. 
Burmistrz Działdowa, Grzegorz Mrowiński, który wraz z małżonką byli obecni na imprezie podziękował dzieciom, młodzieży i instruktorom za rok twórczej pracy i dobrej zabawy, której nam dostarczają.

— Widzę, że jesteście bardzo szczęśliwi, robicie to, co kochacie, dalej rozwijajcie swoje talenty — powiedział burmistrz Grzegorz Mrowiński. 

(Nagrania na https://www.facebook.com/DzialdowoUM >>>)

Do podziękowań dołączył dyrektor Miejskiego Domu Kultury Sławomir Rutkowski.

— Dziękuję naszym młody artystom, ich rodzicom, którzy angażują się w rozwijanie pasji artystycznych swoich dzieci, oraz naszym wspaniałym instruktorom — powiedział Sławomir Rutkowski. 

Był czas na wspólną zabawę, wspomnienia i radość z rozpoczynających się właśnie wakacji. A na koniec wszyscy uczestnicy zajęć zostali zaproszeni na grilla oraz do udziału w kolejnym z pewnością równie owocnym roku artystycznym.

Wydarzenie odbyło się w czwartek 20 czerwca. W sekcjach, działających w Miejskim Domu Kultury udział bierze 270 dzieci.

(Na zdjęciu głównym, na scenie w parku HDK, występują dzieci – uczestnicy sekcji Miejskiego Domu Kultury podczas zakończenie roku kulturalnego)
(Galeria zawiera 162 zdjęcia, z zakończenia roku kulturalnego MDK w Działdowie, które odbyło się w parku HDK. Na scenie występują (tańczą, śpiewają, grają) dzieci, młodzież i dorośli, przemawiają dorośli, na widowni siedzi publiczność. Na kolejnych zdjęciach widać wręczanie podziękowań oraz pamiątkowe fotografie z wydarzenie)

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content