Ruszyły Powiatowe Wieczory z Poezją! [film, zdjęcia]

utworzone przez | lip 28, 2020 | Aktualności

Od niedzieli 26 lipca ruszyła VIII edycja Powiatowych Wieczorów z Poezją. Poezja zagościła w tym roku na zamkowym dziedzińcu w Działdowie. Przypomnijmy, że formuła tej imprezy, która ma już swoją historię opiera się na promowaniu lokalnych talentów literackich, w czym bardzo skutecznie pomagają zapraszani do udziału w projekcie popularni i rozpoznawalni aktorzy.

Wojciech Kass w interpretacji aktora Andrzeja Mastalerza. VIII edycja Powiatowych Wieczorów z Poezją ???

Opublikowany przez Działdowo Niedziela, 26 lipca 2020

— To Goście – Aktorzy interpretują ze sceny twórczość lokalnych poetów mając u boku autora tekstów. W ten sposób zarówno utrwala się dorobek artystyczny naszych rodzimych twórców jak i oni sami stają się rozpoznawalni, a są przecież stąd i należy ich potencjał wspierać i rozwijać. Uważam, że jest to nasza powinność — mówi Renata Buczyńska prezes Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa.
W pierwszym wieczorze (26 lipca) aktor Andrzej Mastalerz prezentował twórczość Wojciecha Kassa.
W tym roku jeszcze wystąpią: 2 sierpnia – Mariusz Jakus i Zbigniew Kędzierski, 9 sierpnia – Joanna Trzepiecińska i Piotr Kozikowski. Spotkania rozpoczną się o godz. 17.00. Zapraszamy.
— Pierwsze spotkanie było wyjątkowe i wydawałoby się, że nieco łamało formułę, ale tylko pozornie. Na scenie  wystąpiły bowiem dwie wyjątkowe, cieszące się uznaniem i autorytetem postaci, aktor Andrzej Mastalerz i Wojciech Kass i to poezja tego wybitnego poety była prezentowana ze sceny na zamkowym dziedzińcu. Ale nie zapominajmy, że Wojciech Kass to tegoroczny laureat działdowskiej Katarzynki, zasłużony dla rozwoju tutejszej kultury, od lat częsty gość w Działdowie. To postać, której działalność kulturalna w Leśniczówce Pranie posłużyła za inspirację dla cyklu spotkań „Poezja ma głos” a następnie „Powiatowe Wieczory z Poezją” — wyjaśnia Renata Buczyńska.
Spotkanie muzycznie umilił Michał Grodzki, wokalista Miejskiego Domu Kultury w Działdowie.
Tegoroczne Powiatowe Wieczory z Poezją organizują: Powiat Działdowski, Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa, Miejski Dom Kultury w Działdowie, Muzeum Pogranicza oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content