3 maja w Działdowie [zdjęcia, filmy]

utworzone przez | maj 4, 2021 | Aktualności

Tegoroczne obchody, ze względu na panującą pandemię, 230. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszym mieście odbyły się głównie online.

W poniedziałek, 3 maja w kościele pw. Św. Wojciecha w Działdowie odbyła się Msza Św. w intencji Ojczyzny, koncelebrowana przez przez ks. kanonika Stanisława Kadzińskiego, ks. kanonika Mariana Ofiarę i ks. Łukasza Figurskiego. Msza była także transmitowana online.

W naszych propozycjach online dla Państwa przygotowaliśmy koncerty: „Vivat Rzeczpospolita” przygotowany przez Muzeum Narodowego w Poznaniu oraz film, przywołujący pamiątki związane z dniem uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz obiekty powstałe w kręgu mecenatu Stanisława Augusta Poniatowskiego, także przygotowany przez Muzeum Narodowe w Poznaniu.

Zwieńczeniem obchodów był koncert online „Na Święto Konstytucji 3 Maja”, w którym wystąpiła Orkiestra Kameralna Filharmonii Pomorskiej Capella Bydgostiensis oraz Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Zapraszamy do obejrzenia nagrań z naszych propozycji z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

kw

(Na zdjęciu głównym kadr z Mszy św. w Kościele pw. św. Wojciecha. Od lewej: ks. kanonik Marian Ofiara, ks. Łukasz Figurski, ks. kanonik Stanisław Kadziński)

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content